Jak zbudować ogrodzenie akustyczne

ogrodzenie-w-ogrodzie
ogrodzenia-pcv

Niezależnie od tego, czy stawiasz ogrodzenie na podwórku, czy na obwodzie domu, ogrodzenia akustyczne są świetnym sposobem na zmniejszenie hałasu. Ich działanie polega na dodaniu absorpcji lub masy do boków ogrodzenia. Pomagają również wyeliminować linię wzroku do źródła hałasu.

Usuń linię wzroku do źródła hałasu

Korzystanie z ogrodzenia dźwiękoszczelnego może być użytecznym i skutecznym sposobem ochrony domu lub firmy przed niepożądanym hałasem. Istnieje jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed zainstalowaniem jednego.

Jednym z najlepszych sposobów na zablokowanie hałasu jest zablokowanie linii wzroku do źródła hałasu. Odbywa się to poprzez budowę ogrodzenia o wystarczająco dużej wysokości i ciasnym obwodzie. Jest to szczególnie ważne, gdy mamy do czynienia z domami przylegającymi do autostrady.

Budowa skutecznego ogrodzenia dźwiękoszczelnego obejmuje również zastosowanie materiałów pochłaniających. W szczególności, winyl obciążony masą (MLV) jest doskonałym wyborem do izolacji i tłumienia hałasu. Można go zszywać lub nakładać na ogrodzenie i uszczelniać na szwach. Można go również użyć do wypełnienia szczelin między panelami ogrodzenia.

Inną przydatną sztuczką jest użycie maszyn do wytwarzania białego szumu. Trwają one tylko tak długo, jak długo je zasilasz, ale są świetnym sposobem na zamaskowanie hałasu z zewnętrznego źródła. Możesz nawet użyć fontanny, aby zamaskować hałas.

Wreszcie, rozważ umieszczenie bariery bliżej miejsca, w którym spędzasz najwięcej czasu. Jest to najlepszy sposób na zablokowanie hałasu i poprawę izolacji akustycznej. Jednak bariera powinna być długa i ciągła. Jeśli bariera jest krótka lub krzywa, nie zrobi wiele, aby zablokować dźwięk. Najlepiej użyć bariery, która jest szczelna na całej drodze od źródła do odbiornika.

Dodaj absorpcję

Niezależnie od tego, czy budujesz nowy dom, czy musisz poprawić izolację akustyczną istniejącego, dodanie absorpcji do ogrodzenia akustycznego jest świetnym sposobem na zmniejszenie ilości hałasu, który jest przenoszony przez ogrodzenie. Dodanie absorpcji do akustycznego panelu ściennego może również pomóc zmniejszyć pogłos, który może wystąpić, gdy fale dźwiękowe odbijają się od twardej, odbijającej powierzchni.

Rodzaj materiału, który używasz do budowy ogrodzenia może wpłynąć na to, ile dźwięku jest przekazywane przez ogrodzenie. Ciężkie materiały, takie jak bricacoustic fenceoncrete będzie absorbować dźwięk bardziej skutecznie niż lżejsze materiały. Grubszy materiał jest lepszy w absorpcji dźwięków o niskiej częstotliwości, podczas gdy cienki materiał działa dobrze w absorpcji wyższych częstotliwości.

Umiejscowienie ogrodzenia odgrywa również rolę w tym, jak bardzo dźwięk jest przenoszony przez ogrodzenie. Ponadto, wysokość ogrodzenia może wpływać na to, jak bardzo dźwięk jest zablokowany. Deska na desce projekt pikiety będzie miał najbardziej skuteczną barierę dźwiękową.

Możesz dodać absorpcję do bariery akustycznej, instalując panele, które zostały ocenione jako pochłaniające i blokujące dźwięk. Produkty te obejmują panele BlocknZorbe z węgla drzewnego i koce akustyczne Quiet Quilt. Produkty te są trwałe i ekonomiczne i nadają się zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

Oprócz absorpcji, można również zmniejszyć pogłos poprzez blokowanie bezpośrednich ścieżek powietrznych. Możesz dodać obciążony masą winyl między panelami ogrodzenia, aby zapobiec przechodzeniu przez nie dźwięku. Jest to świetny sposób na dodanie absorpcji do systemu ogrodzenia akustycznego, ale powinien być dodany podczas budowy ogrodzenia.

Sprawdzenie obwodu przed postawieniem ogrodzenia

Wybór odpowiedniego ogrodzenia lub bariery dla Twojego domostwa może być trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli chodzi o wybór najlepszego ogrodzenia akustycznego dla Twojego domu. Aby uczynić sprawy jeszcze bardziej skomplikowane, wybierając zły płot może oznaczać katastrofę i, co gorsza, kosztowne naprawy w przypadku wadliwego ogrodzenia akustycznego. Na szczęście, można uzyskać najlepsze ogrodzenie akustyczne za ułamek kosztów, określając, który typ ogrodzenia najlepiej pasuje do Twojego domu. Określając, jaki typ ogrodzenia najlepiej pasuje do Twojego domu, można zapewnić, że Twój dom jest spokojną przystanią, która utrzymuje oohs i aahs na dystans. Korzystanie z zaufanego wykonawcy może również zapewnić, że prawo akustyczne ogrodzenie dla domu jest wzniesiony w sposób terminowy i efektywny kosztowo.

Zamontować listwy po obu stronach

Dodanie listew po obu stronach ogrodzenia akustycznego jest skutecznym sposobem na zmniejszenie poziomu hałasu na podwórku. Jeśli mieszkasz w pobliżu ruchliwej drogi lub autostrady, może chcesz jakieś pozory prywatności w swoim podwórku. Umieszczenie ogrodzenia jest doskonałym sposobem, aby to zrobić, tak długo, jak budować solidne, wysokie ogrodzenie.

Najlepsze jest to, że ten konkretny akustyczny trik ogrodzeniowy jest łatwy do zrobienia. Listwa to nic innego jak pasek drewna przymocowany do każdej strony ogrodzenia. Te listwy mogą być w dowolnym kolorze, tak długo, jak pasują do ogrodzenia. Mogą one być również wykorzystywane jako przekładki dla następnej listwy. Możesz także rozważyć dodanie kilku akustycznych uszczelniaczy do szczelin między listwami. Pomoże to zwiększyć ogólną absorpcję listew.

Dodanie listew do przodu ogrodzenia jest również skutecznym sposobem blokowania hałasu z podwórka. Te listwy są wykonane z aluminium lub poliuretanu, co oznacza, że można uzyskać wygląd wysokiej klasy ogrodzenia akustycznego bez kosztów. Można również użyć tych listew, aby pomóc określić granicę lub przedniej szyby.

Najlepsze jest to, że można kupić wstępnie przycięte listwy tarcicy wymiarowej, co oznacza, że można uzyskać pracę w ułamku czasu. Mają one również koralik kleju budowlanego z tyłu każdej listwy, co pomoże utrzymać je w miejscu, podczas gdy klej ustawia.

Dodaj materiał wygłuszający

Dodanie materiału wygłuszającego do ogrodzenia akustycznego może być łatwym i skutecznym sposobem na zmniejszenie hałasu. Musisz jednak wiedzieć, jakich materiałów i technik użyć. Pierwszym krokiem jest rozważenie wysokości i częstotliwości hałasu.

Wysokie bariery są bardziej skuteczne w blokowaniu hałasu. Ogrodzenie o wysokości sześciu do ośmiu stóp będzie skuteczne w pochłanianiu wielu różnych kątów dźwięku. Jednak czterostopowe ogrodzenie akustyczne pochłonie tylko niewielką część hałasu.

Wysokie ogrodzenie może również pomóc w pochłanianiu powietrznego hałasu środowiskowego. Jeśli Twój dom znajduje się w dolinie lub wzdłuż drogi, korzystne może być zainstalowanie ogrodzenia.

Istnieją dwa rodzaje materiałów wygłuszających ogrodzenia: Acoustifence i Mass Loaded Vinyl. Acoustifence to cienki materiał, który pochłania dźwięk. Materiał ten przekształca fale dźwiękowe o niskiej częstotliwości w energię tarcia wewnętrznego. Jego współczynnik redukcji hałasu wynosi aż.78.

Winyl obciążony masą jest również skuteczny w blokowaniu hałasu. Jest on również wodoodporny. Zwykle jest sprzedawany w rolkach. Materiał może być przymocowany do ramy ogrodzenia lub bezpośrednio do ogrodzenia. Jest łatwy w instalacji i jest idealny do użytku zewnętrznego.

Winyl obciążony masą najlepiej dodać do ogrodzenia podczas początkowej budowy. Po postawieniu ogrodzenia winyl powinien zachodzić na siebie o około pół cala. Zakładkę należy uszczelnić za pomocą uszczelki akustycznej lub taśmy piankowej.

Dodać masę

Dodanie masy do ogrodzenia akustycznego może zrobić znaczącą różnicę. Ważne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób dodana masa pomoże pochłonąć hałas i zapobiec transmisji dźwięku do domu. Można to zrobić za pomocą okładziny pochłaniającej na betonowym lub akustycznym ogrodzeniu, a nawet poprzez kształtowanie krajobrazu z drzewami i fontannami.

Najlepszym sposobem na określenie, czy trzeba dodać masę do ogrodzenia akustycznego, czy nie, jest dokładne przyjrzenie się samemu ogrodzeniu. Jest to szczególnie ważne, jeśli mieszkasz w okolicy, gdzie hałaśliwi sąsiedzi lub ruch drogowy może być problemem. Jeśli ogrodzenie jest stosunkowo niskie, może nie być w stanie dodać tyle masy, ile byś chciał.

Najlepszym sposobem na określenie, czy należy dodać masę do elewacji akustycznej, jest zmierzenie rozmiaru i grubości materiału. Możesz to również określić, mierząc długość ogrodzenia i wysokość. Wysokie ogrodzenie w pobliżu ruchliwej drogi zmniejszy widoczność kierowców i może sprawić, że będziesz miał kłopoty z urzędem miasta.

Aby dodać masę do ogrodzenia akustycznego, należy wybrać materiały, które są lekkie, trwałe i łatwe w montażu. Na przykład membrana bariery akustycznej jest zwykle dostępna w rolkach. Można również znaleźć winyl obciążony masą, lub MLV, który jest cienki, elastyczny i wystarczająco lekki, aby dodać masę do ogrodzenia akustycznego.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzenia-platikowe.pl – ogrodzenie dźwiękochłonne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte